تبلیغات
جوک×عکس×اس ام اس - ** عید نوروز **
جوک×عکس×اس ام اس

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

** عید نوروز **

سال نو مبارک

Happy New Year

 

 

 

طالع بینی متولدین فروردین ماه

 

علامت طالع‌بینی شما قوچ است اما قوچها فقط از حیث نربودن با مردهای فروردینی اشتراك دارند. فلزشما آهن است و شاید به همین دلیل است كه اغلب مردهای فروردینی از خوردن اسفناج كه سرشار از آهن است امتناع می‌ورزند و دلیلشان هم این است كه آهنشان بدجور می‌زند بالا! و نیز به‌دلیل همین آهن بودن فلزشان است كه مردهای مرتبط با زنهای فروردینی را آهنربا نیز می‌نامند! رنگ شما سرخ است. البته این باعث نمی‌شود كه تجمع بیشتر فروردینی‌ها در قبایل سرخ پوستی باشد همین كه علاقه‌مند به‌غذاهای سرخ كردنی و طرفدار تیمهای سرخ پوش باشید، كافی است.

عنصرتان آتش است و به همین دلیل متولدین سایر ماهها در مواجهه با شما دچار سوختگی می‌شوند. مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولوی كه از جمله ادبا و عرفای زمان خودش بود احتمالاً در چنین موقعیتی قرار گرفته بوده كه سروده: «شده‌ام پسند حسنت وطنم میان آتش».

اگر روزی از اتوبان چمران ( تهران) می‌گذشتید و دیدید كسی بالای برج میلاد ایستاده و می‌خواهد به تمرین پرش از ارتفاع بپردازد اصلاً شك به خودتان راه ندهید كه او یك فروردینی است. اصولاً فروردینی‌ها برای كاری كه قرار است انجام بدهند همان لحظه تصمیم می‌گیرند و فی‌الفور هم عمل می‌كنند. مثلاً ممكن است در نیمه‌های شب یك‌فروردینی از خواب بیدارتان بكند و بخواهد به شما آب بدهد. اصلاً ناراحت نشوید و حتی المقدور آب را بخورید زیرا یك قوچ واقعی برایش این مهم نیست كه شما خواب هستید بلكه مهم این است كه خودش در بیداری به‌سر می‌برد!

فروردینی‌ها اصلاً دروغ نمی‌گویند و اگر هم روزی مجبور بشوند بگویند آنقدر گنده است كه شما همان وسطهای ماجرا به او لبخندی می‌زنید و می‌گویید: برو و بی خیال شو، تو این كاره نمی‌شوی. به‌عنوان مثال ممكن است كه با یك فروردینی قرار داشته باشید و او با دو ساعت تأخیر سر قرارش حاضر شود و وقتی علت دیر كردنش را از او بپرسید، در كمال خونسردی بگوید: بین راه تصادف كردم و شكمم پاره شد و روده هایم ریخت وسط اسفالت و تا آنها را جمع كردم و رفتم بیمارستان و برگشتم كمی دیر شد!

اصولاً متولدین فروردین لجوج و یك دنده ( و بلكه هم بیشتر!) هستند. یك فروردینی اصیل حاضر است در راستای اثبات لجاجتش به‌مدت یك ماه غذا نخورد فقط به‌خاطر اینكه بفهماند كه می‌شود یك ماه چیزی نخورد و زنده ماند!

بیماریهای متولد فروردینتجمع بیماری در فروردینی ‌ها از ناحیه شكم به پایین است. آنها یا سنگ مثانه می‌گیرند و یا از فرط بی توجهی پایشان به یك سنگ گیر كرده و به زمین می‌خورند و یك قسمت از پایشان می‌شكند! فروردینی‌ها می‌توانند خیلی راحت در مقابل تیر، تركش و سنگ رها شده از تیر و كمان قرار بگیرند و مطمئن باشید كه این اجسام سخت فقط به همان نواحی كه در بالا نام بردیم اصابت می‌كند. اگر روزی به محل كارتان آمدید و دیدید كه همكار فروردینی شما دهانش را با ماسك پوشانده اصلاً تصور نكنید كه برای جلوگیری از انتقال ویروس سرماخوردگی به شما این كار را كرده زیر اصولاً آنها سرما نمی‌خورند و اگر می‌بینید كه دهانشان بسته است یقین بدانید كه شب قبل سیر فراوانی میل كرده‌!

متولدین فروردین ماه با چه ماهی ازدواج بكنند یا نكنند

متولدین فروردین ماه یا آن قدر ازدواج نمی‌كنند كه پیر شده و مجبورند قیدش را بزنند و یا زمانی كه هنوز سرد و گرم روزگار را نچشیده اند می‌روند و این كار را می‌كنند.

تصور می‌شود به دلیل اینكه اشتراك رفتاری بین زن و مرد فروردینی بیشتر از اشتراك رفتاری در زن و مردهای سایر ماههاست، بهتر است كه متولدین این ماه بیایند و با هم ازدواج بكنند و اگر زمانی رسید كه نسل مجرد هر كدام از این دو جنس فروردینی تمام شد، بی خیال ازدواج بشوند!

 

 

پیدایش جشن نوروز

 

در ادبـیـات فارسی جشن نوروز را، مانند بسیاری دیگر از آیـیـن ها، رسم ها، فرهنگ ها و تمدن ها به نخستین پادشاهان نسبت می دهند. شاعران و نویسندگان قرن چهارم و پنجم هجری، چون فردوسی ،منوچهری، عنصری، بـیـرونی، طبری، مسعـودی، مسکویه، گردیزی و بسیاری دیگر که منبع تاریخی و اسطوره ای آنان بی گمان ادبـیـات پـیـش از اسلام بوده، نوروز و برگزاری جشن نوروز را از زمان پادشاهی جمشید می دانند،

 

 

روزها یا ماه جشن نوروز

 

مدت برگزاری جشن هایی چون مهرگان، یلدا، سده و بسیاری دیگر، معـمولا یک روز ( یا یک شب ) بـیشتر نیست. ولی جشن نوروز، که درباره اش اصطلاح " جشن ها و آیـیـن های نوروزی " گویاتر است، دست کم یک یا دو هفته ادامه دارد. ابوریحان بیرونی مدت برگزاری جشن نوروز را، پس از جمشید یک ماه می نویسد :

 

چون جم درگذشت، پادشاهان همه روزهای این ماه را عید گرفتند. عیدها را شش بخش نمودند : 5 روز نخست را به پادشاهان اختصاص دادند، 5 روز دوم را به اشراف ،5 روز سوم را به خادمان و کارکنان پادشاهی، 5 روز چهارم را به ندیمان و درباریان، 5 روز پنجم را به توده مردم و پنجه ششم را به برزیگران.

 

، در زمان شاه سلیمان صفوی، مهمانی ها، تفریح و جشن های نوروز در میدان های عمومی تا سه هفته طول می کشید. . ولی برگزاری مراسم نوروزی امروز، دست کم از پنجه و " چهارشنبه آخر سال " آغاز و در " سیزده بدر " پایان می پذیرد

 

چهارشنبه سوری

 

مراسم شب چهارشنبه آخرسال که با روشن کردن آتش از غروب آفتاب و پریدن از روی آن و گفتن سرخی تو از من و زردی من از تو آغاز و سپس با صرف آجیل..قاشق زنی و فالگوش ایستادن به نیت شنیدن صحبتی که به فال نیک گرفته شود تا پاسی از شب ادامه می یابد

 

 

میر نوروزی

 

از جمله آیـیـن های این جشن پنج روزه، که در شمار روزهای سال و ماه و کار نبود، برای شوخی و سرگرمی، حاکم و امیری انتخاب می کردند که رفتار و دستورهایش خنده آور بود، و در پایان جشن از ترس آزار مردمان فرار می کرد.

 

بی گمان امروز، کسانی را که در روزهای نخست فروردین، با لباس های قرمزرنگ و صورت سیاه شده در کوچه و گذر و خیابان می بیـنیم که با دایره زدن و خواندن و رقصیدن مردم را سرگرم می کنند و پولی می گیرند، بازماندهً شوخی ها و سرگرمی های انتخاب " میر نوروزی " و " حاکم پنج روزه " است که تـنها در روزهای جشن نوروزی دیده می شوند، نه در وقت و جشنی دیگر؛ و آنان خود در شعرهایی که می خوانند، می گویند : حاجی فیروزه، عید نوروزه، سالی یه روزه

 

 

.

 

 

 

روزهای مردگان و پنجشنبه آخر سال

 

یکی از آیـین های کهن پـیش از نوروز یاد کردن از مردگان است که به این مناسبت به گورستان می روند و خوراک می برند و به دیگران می دهند. زردشـتیان معـتـقدند که : " روان و فروهر مردگان، هیچ گاه کسی را که بوی تعلق داشت فراموش نمی کند و هر سال هنگام جشن فروردین به خانه و کاشانه خود برمی گردند ".یکی از صورت های برجا ماندهً این رسم، در شهر و روستا، به گورستان رفتن " پنجشنبه آخر سال " است، به ویژه خانواده هایی که در طول سال عضوی را از دست داده اند. رفتن به زیارتگاه ها و " زیارت اهل قبور "، در پنجشنبه - و نیز، روز پـیش از نوروز و بامداد نخستین روز سال - رسمی عام است. در این روز، خانواده هاسبزه.. نان، حلوا و خرما بر مزار نزدیکان می گذارند و بر مزار تازه گذشتگان شمع، یا چراغ روشن می کنند.

 

 

 

خانه تکانی

 

اصطلاح " خانه تکانی " را بیشتر در مورد شستن، تمیز کردن، نو خریدن، تعمیر کردن ابزارها، فرش ها، لباس ها، به مناسبت فرا رسیدن نوروز، به کار می برند. در این خانه تکانی، که سه تا چهار هفته طول می کشد، بایستی تمامی ابزارها و وسیله هایی که در خانه است، جا به جا، تمیز، تعـمیر و معاینه شده و دوباره به جای خود قرار گیرد. برخی از ابزارهای سنگین وزن، یا فرش ها، تابلو ها، پرده ها و وسیله های دیگر، فقط سالی یک بار، آن هم در خانه تکانی نوروزی، جا به جا و تمیز می شود

 

.

 

 

 

کاشتن سبزه

 

اسفند ماه، ماه پایانی زمستان، هنگام کاشتن دانه و غله است. کاشتن " سبزه عید " به صورت نمادین و شگون، از روزگاران کهن، در همهً خانه ها و در بین همهً خانواده ها مرسوم است.

 

در ایران کهن، " بـیست و پنج روز پیش از نوروز، در میدان شهر، دوازده ستون از خشت خام بر پا می شد، بر ستونی گندم، برستونی جو و به ترتیب، برنج، باقلا، کاجیله ( گیاهی است از تیرهً مرکبان، که ساقه آن به 50 سانـتی متر است )، ارزن، ذرت، لوبـیا، نخود، کنجد، عدس و ماش میکاشتـند؛ و در ششمین روز فروردین، با سرود و ترنم و شادی، این سبزه ها را می کندند و برای فرخندگی به هر سو می پراکندند ". و ابوریحان نقـل می کند که : " این رسم در ایرانیان پایدار ماند که روز نوروز در کنار خانه هفت صنف از غلات در هفت اسطوانه بکارند و از رویـیدن این غلات، به خوبی و بدی زراعت و حاصل سالیانه حدس بزنند ."

 

 

امروز، در همهً خانه ها رسم است که ده روز یا دو هفته پیش از نوروز، در ظرف های کوچک و بزرگ، کاسه، بشقاب، پشت کوزه و ... دانه هایی چون گندم، عدس، ماش و ... می کارند. موقع سال تحویل و روی سفره "هفت سین " بایستی سبزه بگذارند.این سبزه ها را در خانواده ها تا روز سیزده نگه داشته، و در این روز زمانی که برای " سیزده بدر " از خانه بـیرون می روند، در آب روان می اندازند.

 

 

سفره هفت سین

 

رسم و باوری کهن است که همهً اعضای خانواده در موقع سال تحویل ( لحظهً ورود خورشید به برج حمل ) در خانه و کاشانه خود در کنار سفره هفت سین گرد آیند. در سفره سفید رنگ هفت سین، از جمله، هفت رویـیدنی خوراکی است که با حرف " س " آغاز می شود، و نماد و شگونی بر فراوانی رویـیدنی ها و فراورده های کشاورزی است - چون سیب، سبزه، سنجد، سماق، سیر، سرکه، سمنو و مانند این ها- می گذارند. افزون بر آن آینه، شمع، ظرفی شیر، ظرفی آب که نارنج در آن است، تخم مرغ رنگ کرده، تخم مرغی روی آینه، ماهی قرمز، نان، سبزی، گلاب، گل، سنبل، سکه و کتاب دینی ( مسلمانان قرآن و زردشتیان اوستا و ... ) نیز زینت بخش سفرهً هفت سین است. این سفره در بیشتر خانه ها تا روز سیزده گسترده است

 

پوشیدن لباس نو

 

پوشیدن لباس نو در آیـین های نوروزی، رسمی همگانی است. تهیه لباس، برای سال تحویل، فقیر و غنی را به خود مشغـول می دارد. در جامعه سنتی توجه به تهیدستان و زیردستان برای تهیه لباس نوروزی - به ویژه برای کودکان - رسمی در حد الزام بود. خلعـت دادن پادشاهان و امیران در جشن نوروز، برای نو پوشاندن کارگزاران و زیر دستان بود. ابوریحان بـیرونی می نویسد : " رسم ملوک خراسان این است که در این موسم به سپاهیان خود لباس بهاری و تابستانی می دهند ". مورخان و شاعران از خلعـت بخشیدن های نوروزی فراوان یاد کرده اند. و برای این باور است که در وقف نامهً حاجی شفیع ابریشمی زنجانی آمده است :هر سال شب های عید نوروز پنجاه دست لباس دخترانه و پنجاه دست لباس پسرانه، همراه کفش و جوراب از عواید موقوفه تهیه و به اطفال یتیم تحویل شود.

 

 

خوراک های نوروزی

 

امروز در تهران و برخی شهرهای مرکزی ایران، سبزی پلو ماهی خوردن در شب نوروز و رشته پلو در روز نوروز رسم است، و شاید بتوان گفت که غذای خاص نوروز در این منطقه است. " پلو " در شهرهای مرکزی و کویری ایران ( می توان گفت غیر از گیلان و مازندران در همهً شهرهای ایران ) تا چندی پـیش غذای جشن ها، غذای مهمانی و نشانه رفاه و ثروتمندی بود. و این " بهترین " غذا، خوراک خاص همهً مردم - فقیر و غنی - در شب نوروز بود. اگر نیک مردی در صد و پنج سال پـیش در استرک کاشان، ملکی را وقف می کند که از درآمد آن " همه ساله برنج ابتیاع نموده از آخر خمسه مسترقه به تمام اهالی استرک، وضیع و شریف، ذکور و اناث، صغیر و کبـیر، بالسویه برسانند "، بی گمان به این نیت بوده، که در شب نوروز سفرهً هیچ کس بی " پلو " نباشد

 

 

دید و بازدید نوروزی، یا عید دیدنی

 

از جمله آیـین های نوروزی، دید و بازدید، یا " عید دیدنی " است. رسم است که روز نوروز، نخست به دیدن بزرگان فامیل، طایفه و شخصیت های علمی و اجتماعی و منزلتی می روند. در بسیاری از این عید دیدنی ها، همه کسان خانواده شرکت دارند

 

" دیدن" های نوروزی که ناگزیر " بازدید " ها را دنبال دارد، و همراه با دست بوسی و روبوسی است، در روزهای نخست فروردین، که تعطیل رسمی است، و گاه تا سیزده فروردین ( و می گویند تا آخر فروردین ) بـین خویشاوندان و دوستان و آشنایان دور و نزدیک، ادامه دارد. رفت و آمد گروهی خانواده ها، در کوی و محله - به ویژه در شهرهای کوچک - هنوز از میان نرفته است. این دید و بازدیدها، تا پاسی از شب گذشته، به ویژه برای کسانی که نمی توانند کار روزانه را تعـطیل کنند، ادامه دارد.

 

تا زمانی که "مسافرت های نوروزی" رسم نشده بود، در شهرها و محله هایی که آشنایی های شغـلی و همسایگی و " روابط چهره به چهره " جایی داشت، دید و بازدید های نوروزی، وظیفه ای بـیش و کم الزامی به شمار می رفت. و چه بسا آشنایانی بودند - و هستـند - که فقط سالی یک بار، آن هم در دید و بازدید های نوروزی، به خانهً یکدیگر می روند

 

 

نوروز اول

 

در دید و بازدیدهای نوروزی رسم است که نخست به خانهً کسانی بروند که " نوروز اول " در گذشت عضوی از آن خانواده است. خانواده های سوگوار افزون بر سومین، هفتمین و چهلمین روز، که بیشتر در مسجد برگزار می شود، نخستین نوروز که ممکن است بیش از یازده ماه از مرگ متوفا بگذرد، در خانه می نشـینند. و در این روز است که خانواده های خویشاوند لباس سیاه را از تن سوگواران در می آورند. جلسه های " نوروز اول " که جنبهً نمادین دارد، در عین حال از فضای دید و بازدیدهای نوروزی برخوردار است. و دیدارکنند گان، در نوروز اول، به خانواده سوگوار تسلیت نمی گویند، بلکه برای آنان " آرزوی شادمانی " می کنند، تا در آغاز سال نو فال بد نزنند. رسم نوروز اول بـیشتر در شهرهایی برگزار میشود که آخرین روز اسفند را به عنوان یاد بود درگذ شتگان سال سوگواری نکنند.

 

 

هدیه نوروزی، یا عیدی

 

هدیه و عیدی دادن به مناسبت نوروز رسمی کهن است، کتابهای تاریخی از پـیشکش ها و بخشش های نوروزی - پـیش از اسلام و بعد از اسلام - خبر می دهند، از رعـیت به پادشاهان حکمرانان، از پادشاهان و حکمرانان به وزیران، دبـیران، کارگزاران و شاعران، از بزرگتران خاندان به کوچکتران، به ویژه کودکان.

 

رسم هدیه دادن نوروزی را، ابوریحان بیرونی از گفته آذرباد، موبد بغـداد چنین آورده : نیشکر در ایران، روز نوروز یافت شد، پـیش از آن کسی آن را نمی شناخت. جمشید روزی نی ای دید که از آن کمی به بیرون تراوش کرده، چون دید شیرین است، امر کرد این نی را بـیرون آورند و از آن شکر ساختـند. و مردم از راه تبریک به یکدیگر شکر هدیه کردند، و در مهرگان نیز تکرار کردند، و هدیه دادن رسم شد.

 

 

سیزده بدر

 

در واقع آخرین روز از تعطیلات و مراسم نوروزی که در باور گذشتگان چون عدد سیزده خوش یمن نبوده است..در اولین سیزده سال مردم دست از کار کشیده و به دشت و صحرا میروند و در واقع نحسی سیزده را در بیرون از محیط زندگیشان از خود دور میکنند...مراسم گره زدن سبزه نیز با دکر عبارت سال دیگه بچه بغل خونه شوهر ..توسط دختران دم بخت از دیگر مراسم این روز است

 

 

باورهای عامیانه

 

رفتارها و گفتارهای هنگام سال تحویل و روز نوروز، به باور عامیانه، می تواند اثری خوب یا بد برای تمام روزهای سال داشته باشد. برخی از این باورها را در کتابهای تاریخی نیز می یابـیم، و بسیاری دیگر باورهای شفاهی است، و در شمار فولکلور جامعـه است که در خانواده ها به ارث رسیده است :

 

- کسی که در هنگام سال تحویل و روز نوروز لباس نو بـپوشد، تمام سال از کارش خرسند خواهد بود.

 

- موقع سال تحویل از اندوه و غم فرار کنید، تا تمام سال غم و اندوه از شما دور باشد.

 

- روز نوروز دارو نخورید بد یمن است.

 

- هر کس در بامداد نوروز، پـیش از آنکه سخن گوید، شکر بچشد و با روغن زیتون تن خود را چرب کند، در همهً سال از بلاها سالم خواهد ماند.

 

- هر کس بامداد نوروز، پـیش از آنکه سخن گوید، سه مرتبه عسل بچشد و سه پاره موم دود کند از هر دردی شفا یاید.

 

- کسانی که مرده اند، سالی یکبار، هنگام نوروز، " فر وهر " آنها به خانه بر می گردد. پس باید خانه را تمیز، چراغ را روشن و ( با سوزاندن کندر و عود ) بوی خوش کرد.

 

- کسی که روز نوروز گریه کند، تا پایان سال اندوه او را رها نمی کند.

 

- روز نوروز باید یک نفر " خوش قدم " اول وارد خانه شود. زنان خوش قدم نیستـند.

 

- اگر قصد مسافرت دارید پـیش از سیزده سفر نکنید. روز چهاردهم سفر کردن خیر است.

 

- روز سیزده کار کردن نحس است.

 

دکتر محمود روح الامینی

 

 

 

آغازسال 1387 را به همه دوستان وعزیزان تبریک میگوییم.

باشد که بتوانیم سال آینده نیز در کنار شما باشیم..

hooman life2

 

hvac meaning in tamil
شنبه 31 شهریور 1397 10:30 ب.ظ
Correct upkeep is vital to power-effectivity.
air conditioning service hemet ca
شنبه 31 شهریور 1397 11:48 ق.ظ
Proper maintenance is key to power-effectivity.
hvac meaning in hindi
جمعه 30 شهریور 1397 02:57 ب.ظ
Give A+ ESC Air Conditioning Services a name.
air conditioner service cost india
جمعه 30 شهریور 1397 08:27 ق.ظ
Correct upkeep is key to energy-efficiency.
babecolate.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:51 ب.ظ

You reported that wonderfully.
cialis 5 mg effetti collateral buying cialis overnight how do cialis pills work cialis preise schweiz generic cialis at the pharmacy cialis price thailand venta de cialis canada price cialis per pill cialis 20 mg cialis 5 mg para diabeticos
low price viagra pills
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:53 ق.ظ

Nicely put. Thank you!
where to buy viagra in malaysia sildenafil pills buy brand viagra online buy viagra online prescription where to buy viagra uk can you purchase viagra online how to buy viagra online safely where to buy viagra online uk buy viagra online uk cheap buying viagra online without prescription
Buy generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 04:39 ب.ظ

Incredible a good deal of wonderful advice!
safe site to buy cialis online buy original cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne we recommend cialis info calis cialis generico postepay cilas buy online cialis 5mg cialis cost cialis et insomni
Cialis pills
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 08:32 ب.ظ

With thanks. I value this!
order cialis from india cialis side effects dangers cialis for sale in europa buy original cialis 5 mg cialis coupon printable cialis rckenschmerzen cialis canada miglior cialis generico cialis australia org cipla cialis online
Tadalafil 20 mg
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 05:30 ق.ظ

Excellent postings. Many thanks!
cheap sildenafil uk best place to buy online viagra buy generic viagra australia canadian pharmacy buy viagra super active online purchase viagra viagra uk buy canadian viagra uk viagra online sildenafil citrate
Generic cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 04:39 ق.ظ

Truly quite a lot of wonderful data!
click now buy cialis brand generic cialis with dapoxetine cialis prices we choice cialis uk cialis 10 doctissimo deutschland cialis online rx cialis para comprar rezeptfrei cialis apotheke cost of cialis per pill cialis in sconto
Cialis pills
جمعه 3 فروردین 1397 07:51 ق.ظ

Cheers! I enjoy it!
callus cialis online cialis generika comprar cialis 10 espa241a only best offers cialis use buy cheap cialis in uk cialis 20 mg cut in half callus canada discount drugs cialis cialis pills in singapore
Nintendo Switch Giveaway
جمعه 24 آذر 1396 04:49 ب.ظ
من خواننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟ این قطعه
نوشته شده در این سایت واقعا محتاط است.
best psychic medium
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:44 ب.ظ
وای، طرح بندی وبلاگ عالی! چقدر سابقه بلاگ نویسی دارید؟

کاری میکنید که بلوگنویسی به نظر آسان بیاید. نگاه کلی شما
وب سایت عالی است، و همچنین محتوای!
What is leg length discrepancy?
سه شنبه 28 شهریور 1396 06:13 ق.ظ
I used to be able to find good information from
your blog articles.
How do you treat a sore Achilles tendon?
جمعه 13 مرداد 1396 05:23 ب.ظ
Hi there! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to give it a look.
I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking
and will be tweeting this to my followers! Exceptional blog and
outstanding design and style.
Foot Complaints
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:27 ب.ظ
Hello, its pleasant article about media print, we all be aware of
media is a great source of information.
Roscoe
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:20 ق.ظ
I have read some good stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
I surprise how a lot attempt you place to make this type of wonderful informative web site.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:59 ب.ظ
I don't know if it's just me or if everybody else
encountering problems with your site. It appears as if some of the text in your posts are running off the screen. Can somebody else
please comment and let me know if this is happening to them too?

This could be a problem with my internet browser because I've
had this happen previously. Kudos
مهسا
یکشنبه 7 مهر 1387 04:09 ق.ظ
عالی بود سعی كن همیشه به روز باشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Ho0man_life2

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان